top of page
söğütlükiçin.jpeg
söğütlükiçin2.jpeg
söğütlükmüzik

söğütlükmüzik

Videoyu Oynat
dava-kazanildi-orman-kurtuldu-1145597-5.jpg

T.C. ANKARA 14. İDARE MAHKEMESİ ESAS NO : 2022/2116 KARAR NO : 2023/796

edirne kent orman.jpg

Söğütlük Doğal Kalsın! 

01.10.2022

Edirne Söğütlük Kent Ormanı asırlardır doğal şekli ile gelişmiş ve kent yaşayanlarının özgürce yaşadığı, anılar biriktirdiği bir yerdir. Yerel, bölgesel, ulusal ve evrensel literatürde yeri olan; roman, şiir, resim gibi güzel sanatlarda var olmuş bu yerin Edirne Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi yanlıştır.

Kent için Millet Bahçesi yapılabilecek seçenek çoktur. Bu seçenekleri değerlendirmeyip zaten doğal ve yeşil olan bu yerin neden seçildiğini anlamakta zorlanıyoruz.

Kentlinin doğayla bütünleştiği, spor yaptığı, kuş cıvıltıları ile dinlediği, Meriç Nehrinin güzelliğini izlediği, uygun zamanlarda eğlendiği, dostları ve ailesiyle piknik yaptığı bu alanın Millet Bahçesi olarak düşünülmesini yanlış buluyoruz.

 

Bu ve benzer nedenlerle bu projeden vazgeçilmesini talep ediyoruz. 

imza kampanyası:

https://chng.it/bkBY6LYg

sogutluk-dogal-kalsin-platformu-yurutme-kurulunu-secti-1069416-5.jpg

29.09.2022 

Edrine Tabip Odası

"Söğütlük Doğal Kalsın Platformu"na katıldı..

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda dün düzenlenen toplantıya; Edirne Kent Konseyi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Edirne İl Temsilciliği, Edirne Barosu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Edirne Tabip Odası, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Emekli-Sen Edirne Şubesi, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Edirne İl Temsilciliği, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği (EKAMEDER), Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği, Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Edirne Şubesi, Bir El Bin Nefes Derneği, Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Edirne Şubesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, SOL Parti Edirne İl Örgütü, Memleket Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Edirne İl Örgütü, Türkiye Komünist Partisi (TKP) Edirne İl Örgütü temsilcileri ile yurttaşlar katıldı

bottom of page