top of page

26 Ocak-4 Şubat arası haklarımız için NÖBETTEYİZ..

Sevgili Hekimler, Hekim Adayları, Sağlık Emekçileri, Edirne Emek Meslek Örgütlerinin temsilcileri, Basın Emekçileri;

Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odaları tarafından 23 Kasım tarihinde başlatılan Beyaz Yürüyüş, 27 Kasım tarihinde Ankara’da yapılan Beyaz Forum ve farklı zamanlarda yapılan basın açıklamaları ile çöken sağlık sistemi, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük hak kayıplarına yönelik taleplerimizi dile getirdik. Sesimizi ülkeyi yönetenlere duyurmaya çalıştık.

Bugün mesleğimizde yaşanan sorunlar ülkemizin yoğun gündemi arasında ilk sırayı alabiliyorsa bu mücadelelerin payı var. Ama bitmedi, emeğimizin değersizleştirilmesine karşı haklarımız için daha fazla mücadele etmek zorundayız. Biz bu mücadeleyi her birimiz için vermeli, hekim/diş hekimi/sağlık çalışanı, birinci basamak/ikinci basamak, asistan/akademisyen, kamu/özel, genç hekim/emekli hekim diye bölmemeli, ortak değerlerimizle birleşmeliyiz. Bugün ayrışmaya değil biricik meslek örgütümüzün çatısı altında “hekimlik” onuruna sahip çıkmaya, birlikte durmaya, tüm sağlık emekçilerini kapsayan bütüncül bir mücadeleye ihtiyacımız var.

Aralık ayında hızla Meclis’e getirilen ve aynı hızla geri çekilen tasarı sürecinde, hepimizi öfkelendirenin yalnızca zam meselesi değil, emeğimizin karşılığı olmayan ücretlerimizin adeta bir oyun haline getirilmesi, mesleki kimliğimizin yok sayılması olduğunu biliyoruz. Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odalarının çağrısı sonrası 15 Aralık G(ö)REV eylemi ile ülkenin dört bir yanında tepkimizi ortaya koyarken, tükenmemek için birlikte mücadele sözü verdik birbirimize. Ocak ayında Meclis gündemine geleceği söylenen düzenlemenin hâlâ gündeme alınmaması ile sürecin ötelenmeye, tasarının unutturulmaya, bizlerin talep etmekten vazgeçirilmeye çalışıldığının farkındayız. Ancak biz haklarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu gündemden düşürme çabalarına karşı mücadelemiz sürüyor. Bu nedenle 26 Ocak-4 Şubat arası haklarımız için NÖBETTEYİZ. Düzenlemenin 4 Şubat’a kadar Meclis’e gelmemesi halinde 8 Şubat’ta G(ö)REV’de olacağız. Bu yapacağımız son tek günlük g(ö)rev eylemi olacak.

Daha güçlüyüz, çünkü 15 Aralık’ta birlikte olduğumuzda sağlık hizmetlerini durdurabileceğimizi; birbirimize inandığımızda, birlikte mücadele ettiğimizde daha güçlü olduğumuzu gördük.

Tüm sağlık kurumlarının bahçelerini yeniden beyaza boyayacağız, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının gücünü, birliğini bizi duymayan kulaklara duyuracak, görmeyen gözlere bir kez daha göstereceğiz.

Kararlıyız, bu topraklarda insanca yaşamaya, haklarımızı almaya yemin ettik. Biz yeminlerinden dönmeyenleriz!

TTB Edirne Tabip Odası

Edirne Diş Hekimleri Odası

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Edirne Şubesi

Edirne Aile Hekimleri Derneği


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page